понедељак, 29. октобар 2018.

VALENTINA DRUGA U DRŽAVI

Takmičarka Karate kluba (KK) "Šampioni" iz Banje Koviljače Valentina Vukašinović ostvarila  je još jedan značajan sportski rezultat.

Na Kupu Srbije u nedelju u Beogradu, osvojila je  srebrnu medalju u borbama u konkurenciji nada.
Na ovom prestižnom takmičenju učestvovalo je oko hiljadu takmičara iz 120 klubova, u tri uzrasne kategorije poletarci, pioniri i nade.
Ponosni tata Stanko rekao nam je da je drugo mesto u državi, najveći rezultat Valentinin do sada.
Po njegovim rečima ona je u predhodnih pet godina bavljenja karateom, osvojila 40 odličja sa raznih takmičenja.
Pored sportskih obaveza, Valentina ne zapostavlja ni školske dužnosti. Primerna je i odlična  učenica VI-2 odeljenja razrednog starešine Dušana Vasiljevića u Osnovnoj školi "Vera Blagojević".
Pored nje, na Kupu Srbije, bronzano odličje pripalo je Nataliji Simić u konkurenciji nada.
Predstavnici KK "Šampioni", koje vodi Milan Negovanović, bili su uspešni i na Međunarodnom karate turniru ''Zvornik open 2018''.
Zlatnu medalju u borbama kadetkinja osvojila je Jovana Jovanović, dok je Bogdan Negovanović osvojio bronzu u katama.
Na ovom takmičenju učestvovalo je oko 450 takmičara iz 30 klubova Republike Srpske i Srbije.