понедељак, 8. октобар 2018.

POBEDA DEVOJČICA U SENIORSKOJ LIGI

Na startu prvenstva Prve ženske rukometne lige Centar, ORK Loznica je zabeležila pobedu u Kostolcu
.

Savladan je domaći Rudar 30:26 (19:12).
Gošće su od početka vodile. Najveću prednost od devet golova imale su u 40. minutu (24:15), da bi Kostolčanke do kraja meča uspele da smanje na minus četiri.
Najefikasnija u redovima Loznice bila je kapiten i najiskusnija igračica Jasmina Simić sa 14 golova. Avramovićeva je dodala sedam pogodaka.
U domaćoj ekipi Ivančova je postigla 10 a Nikolićeva sedam golova
Većina igračica Loznice su učenice osnovne škole, a najmlađe koje su dobile priliku u završnici meča, pohađaju šesti razred.
Trener Dragan Nikolić zadovoljan je prikazanom igrom i rezultatom svoje ekipe, ali je dodao da će svaka utakmica u prvenstvu biti teška zbog mladosti i neiskustva igračica.
ORK Loznica je ove sezone osetno podmlađena, jer su iskusnije igračice otišle u druge klubove ili prestale da igraju.
I druga loznička ekipa Loznica grad je znatno podmlađena ušla u prvenstvo. Na gostovanju u Beogradu domaći Voždovac dva pobedio je 31:22 (13:13).
Lozničanke su prvo poluvreme bile ravnopravan protivnik domaćem timu, ali su u nastavku posustale i dozvolile protivnicama da naprave veću razliku.
U domaćoj ekipi najefikasnija Šašićeva sa 12 a kod gošći Ivkovićeva sa osam pogodaka.
ORK Loznica je u drugom kolu domaćin Voždovcu a Loznica grad gostuje Mladom Radniku.